| Viteză de imprimare | Color: până la 65 /75/81 |
| Negru: până la 65 /75/81 | |
| Rezoluție | calitatea imaginii de producție ușoară cu tehnologie LED, rezoluție 2400 x 2400 dpi cu LED avansat și toner HD EA pentru claritate excepțională și culori vii intense |
| Volum mediu recomandat pe lună | 10.000 - 60.000 pagini pe lună |
| Ciclu de funcționare | 300.000 pagini pe lună |
| Scan speed | Până la 270 ipm, Duplex |
| Ecrane linie | Ecran cu 600, 300, 200 și 150 Clustered Dot, 200 Rotated Line Screen (în funcție de serverul de imprimare selectat) |
| Capacități | |
| Capabilități standard | Copiere, tipărire, scanare |
| Capabilități opțional | Fax, activare Common Access Card, alimentare și opțiuni de finisare multiple |
| Părți imprimate | Duplex |
| MICR | No |
| Manipularea hârtiei | |
| Surse de hârtie | 4 standard + Tavă 5 (MSI/Bypass) |
| Capacitate de hârtie standard | 3.500 coli |
| Capacitatea maximă a hârtiei cu opțiuni | 7.500 coli |
| Dimensiuni media - minime | 4" x 6" (100 x 148 mm) |
| Dimensiuni media - maxime | 13" x 51" (330 x 1300 mm) |
| Greutate media - minimă | 52 gsm (cu alimentator de mare capacitate supradimensionat opțional) |
| Greutate media - maximă | 400 gsm |
| Alimentare | |
| Tavă 1 | 540 coli: A5 - SRA3; 60 - 300 gsm (52-300 gsm netratate; 106-300 gsm necretată) |
| Tavă 2 | 540 coli: A5 - SRA3; 60 - 300 gsm (52-300 gsm netratate; 106-300 gsm necretată) |
| Tavă 3 | 890 coli: B5, A4; 60 - 300 gsm (52-300 gsm netratate; 106-300 gsm necretată) |
| Tavă 4 | 1.280 coli: B5, A4; 60 - 300 gsm (52-300 gsm netratate; 106-300 gsm necretată) |
| Tavă 5 | Bypass/MSI: 250 coli |
| Alimentator opțional de mare capacitate | Alimentator opțional de mare capacitate: 2.000 coli; 7.25" x 10.5", 8.5" x 11" / 184.2 x 266.7 mm, 279.4 x 215.9 mm; 64 - 220 gsm (cretată și necretată) |
| Modul de alimentare supradimensionat opțional: | |
| OHCF cu o singură tavă: 2.000 de coli plus compartiment de stocare; OHCF: 3.9" x 5.8" / 100 x 148 mm - 13" x 19.2" / 330 x 487 mm; 52-350 gsm netratate, 106-350 gsm necretată |
|
| OHCF cu două tăvi: 4.000 coli; 3.9" x 5.8" / 100 x 148 mm - 13" x 19.2" / 330 x 487 mm; 52-400 gsm netratate, 106-400 gsm necretată |
|
| Other Input Devices | Integrated scanner |
| Productivitate | |
| Offsetting Output Tray | 250 coli (optional) |
| Finisare | |
| Finisare | Modul de finisare Business Ready Xerox® 2.0 cu perforator |
| O opțiune pentru volum de lucru mai mic, pentru finisare, stivuire și capsare, pentru până la 50 de coli netratate/15 coli tratate. |
|
| Modul de finisare Production Ready Xerox® | |
| Oferă finisare de calitate superioară și stivuire cu tava superioară cu capacitatea de 500 de coli, tava stivuitorului cu capacitatea de 2.000 de coli și deondulatorul bidirecțional încorporat. | |
| Realizare broșuri | Finisher Xerox® Business Ready cu dispozitiv de broșurare cu perforare |
| Finisare performantă într-un echipament cu amprentă la sol redusă. Perforarea obișnuită de 2/3, 2/4 este standard. Capsare pentru până la 50 de coli (față, spate, dublă sau patru poziții). Creează broșuri de până la 16 coli pliate/capsate sau 64 de pagini aranjate (netratate). |
|
| Dispozitiv de broșurare cu finisare Production Ready Xerox® | |
| Asigură obținerea de seturi capsate de înaltă calitate constantă pentru documente de dimensiuni mari sau mici, cu un capsator cu lungime variabilă, opțiune de capsare simplă sau dublă și capacitate pentru 100 de coli. În plus, creează broșuri capsate compuse din 30 de coli sau 120 de pagini ordonate (suport de imprimare netratat) sau din 15 coli sau 60 de pagini ordonate (suport de imprimare tratat). |
|
| Perforator | GBC® AdvancedPunch™ Pro |
| Vă permite să realizați intern documente legate, reunind imprimarea, perforarea și colaționarea într-o singură etapă simplificată. Alegeți stilul de perforare potrivit pentru necesitățile dumneavoastră. |
|
| Stapler | Capsator manual |
| Capsează până la 50 de coli cu greutatea de 80 gsm | |
| Dispozitiv de inserare | Dispozitiv de inserare Xerox® |
| Capacitate: 200 coli de 126 gsm; 8" x 10", 8.5" x 11", 8.5" x 14", 11" x 17" / 176 x 250 mm, 210 x 297 mm, 250 x 353 mm, 297 x 420 mm; 64-350 gsm |
|
| Controlere imprimare | |
| Interfețe digitale | Standard: |
| Server de imprimare integrat Xerox® | |
| Opțional: | |
| Server de imprimare Xerox® EX-i seria C9200 oferit de Fiery® (FS600 Platform) | |
| Server de imprimare Xerox® EX seria C9200 oferit de Fiery® (FS600 Platform) | |
| Dimensiuni | Înălțime: 45.4" (1,154 mm) |
| Lățime: 62" (1,575 mm) (include Tavă 5 și Fiery® Impose) | |
| Adâncime: 31.2" (793 mm) | |
| Certificări | |
| Sustenabilitate | ENERGY STAR®, Programul de reciclare a consumabilelor Xerox |