Moduri de imprimare față-verso: Automat
Tehnologia tipăririi: Laser monocrom
Funcții principale: Imprimare, Copiere, Scanare, Fax
Imprimare: Imprimare monocromă
Imprimarea duplex: Da
Conectivitate: USB, Ethernet, Wi-Fi
Rezoluția maximă: 2400 x 600 dpi
Viteză de imprimare: Până la 32 ppm (A4)
Timp de încălzire: 13 secunde
Timp de imprimare a primei pagini: 10,5 secunde sau mai puțin
Volum lunar de imprimare recomandat: 250 – 2.500 de pagini pe lună
Regim de funcționare: Max. 30.000 de pagini pe lună
Garanție 3 ANI prin înregistrarea pe www.brother.ro
Data de livrare: maine, 14.05.2026
Imprimați de oriunde
Brother MFC-L2802DW oferă o viteză de imprimare de până la 32 ppm (pagini pe minut) pentru documentele monocrome, asigurând o productivitate ridicată și timpi de așteptare reduși. Tehnologia laser avansată permite imprimarea clară și precisă a textului și graficelor, iar rezoluția maximă de 1200 x 1200 dpi garantează rezultate de înaltă calitate pentru documente profesionale.
Această imprimantă este proiectată pentru a reduce consumul de energie și costurile de exploatare. Consumul în modul Pregătit este de doar 43W, iar în modul Sleep scade la 4,1W, ceea ce o face o alegere ecologică și economică. În plus, compatibilitatea cu tonere de mare capacitate, cum ar fi TN-2590XL (3.000 de pagini) și cilindrul DR-2590 (15.000 pagini), contribuie la diminuarea frecvenței de înlocuire a consumabilelor și reducerea costurilor per pagină.
Brother MFC-L2802DW oferă funcții avansate de securitate, inclusiv:
🔹 Viteză mare de imprimare – 32 ppm
🔹 Imprimare automată față-verso
🔹 Wi-Fi Dual Band & Ethernet
🔹 Consumabile de mare capacitate
🔹 ADF de 50 de coli pentru scanare și copiere rapidă
🔹 Securitate avansată pentru protecția documentelor
Cumpără acum Brother MFC-L2802DW și optimizează fluxul de lucru al biroului tău! 🚀
Informatii suplimentare si pe website-ul producatorului:
Tehnologie printare: Laser
Format Printare: A4, A5, A6, Letter, Legal
Conectivitate: USB + Wi-Fi, USB, Ethernet rapid, Wi-Fi 5GHz
Printare Duplex (fata/verso): Automat
Functii Principale: Imprimare, Copiere, Scanare, Fax
Mod Printare: Monocrom
ADF: Da
Format General Scanare: A4, Letter, Legal
Scanare fata/verso (duplex): nu
Tip imprimanta: Birou
Viteză de imprimare (PPM - A4 standard 5%): Până la 32 ppm
Brand compatibil: Brother
Rezoluție Maximă Printare: USB, Ethernet rapid, Wi-Fi 5GHz
Copiere Duplex: Da
Volum de lucru recomandat (nr pagini): 250 – 2.500 pagini/lună
| Informații generale | |
|---|---|
| Tip imprimantă | Mono |
| Funcții | Imprimare, Copiere, Scanare, Fax |
| Afișaj | LCD cu 2 linii cu taste |
| Dimensiune max. hârtie | A4 |
| Memorie | 128 MB |
| Tehnologie | Laser |
| Conectivitate | |
|---|---|
| Conectivitate | Rețea cablată, Wireless, USB |
| Interfață locală | USB 2.0 de mare viteză |
| Interfață de rețea cablată | Ethernet rapid |
| Interfață de rețea wireless | Suport 2.4GHz și 5GHz |
| Wi-Fi Direct™ | Da |
| Copiere | |
| Copiere faţă-verso | Nu |
| Viteză de copiere A4 mono | 32 copii pe minut |
| Rezoluție (mono) | Până la 600 x 600 dpi |
| Dimensiuni și greutăți | |
| Cu carton | 580 (W) x 517 (D) x 434 (H) mm - 14,10 kg |
| Fără carton | 410 (W) x 399 (D) x 319 (H) mm - 11,6 kg |
| Fax | |
| Fax modem | 33.6 kbps |
| Mediu | |
| Consum de energie | Copiere: 480 W Copiere în modul silențios: 280 W Tipărire: 470 W Tipărire în modul silențios: 270 W Pregătit: 43 W Sleep: 4,1 W Deep Sleep: 0,6 W Oprire: 0,08 W (*13) (*23) |
| Caracteristici de mediu | Consum tipic de energie: 0,37 kWh/săptămână |
| În cutie | |
| Specificații media | |
| Tipuri și dimensiuni | Tavă standard: A4, Letter, B5 (JIS), B5 (ISO), A5, A5 (muchie lungă), B6 (JIS), A6, Executive, A4 scurt, 16K (195x270mm) Lățimea fantei de alimentare manuală: 76,2 până la 215,9 mm Lungime: 127 la 355,6 mm Plic: COM-10, DL, C5, Monarch ADF: Lățime 105 până la 216 mm, Lungime 147 până la 356 mm Sticla scanerului: Până la A4/Letter Auto 2 fețe: A4 |
| Rețea | |
| Rețea cablată | Fast Ethernet (10Base-T/100Base-TX) |
| Aplicații wireless | Da |
| Rețea wireless | 2.4GHz: IEEE 802.11 b/g/n (Infrastructure Mode) IEEE 802.11 g/n (Wi-Fi Direct) 5GHz: IEEE 802.11 a/n (Infrastructure Mode) IEEE 802.11 a/n (Wi-Fi Direct) |